TO SÚ VECI

Televízna relácia pre deti od 4 rokov.

Projekt je postavený na inšpiratívnej tvorivej individualite bábkara, ktorý vo svojom prostredí na základe určitého podnetu či situácie vytvára z bežných objektov / vecí , ktoré sa nachádzajú v určitom priestore  či v prírode postavy ( zvieratá, ľudí, fantastické bytosti atp.) na princípe divadla predmetov.

 Tieto postavy sa stávajú aktérmi krátkeho príbehu – známej pôvodnej ľudovej rozprávky a rozprávok z celého sveta v klasickej či modifikovanej verzii, so zachovaním základného motívu resp. morálneho odkazu s vtipnou pointou previazanou s realitou /situáciou v priestore.

babkoherec : Matej Valašík

réžia : Zoja Zupková
koprodukčný partner a vysielateľ : Rozhlas a televízia Slovenska
termín vysielania: jeseň/zima 2021

DOM UPROSTRED

Historická dráma.

Príbeh rodiny z prostredia južného Slovenska inšpirovaný skutočnými udalosťami z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý sa odohráva v posledné sviatočné dni roku 1944 a v prvé dni roku 1945. Rodina a jej dom je okupovaný ruskou armádou, ktorá čelí útoku nemeckej armády z druhého konca doliny, v ktorej sa dom nachádza. Táto nečakaná krízová situácia je psychickou skúškou vytrvalosti pre všetkých členov rodiny, ktorí sú uväznení vo svojom dome v zajatí ruskej armády
réžia : Dominik Gyorgy
predpokladaný termín realizácie : január 2023

 

 

 

Šarlatán je medzi 15 filmami v užšej nominácii na Oscara!

Americká Akadémia filmového umenia a vied v utorok oznámila nomináciu na nadchádzajúce odovzdávanie cien Oscar. Medzi 15 najlepších medzinárodných filmov sa dostal i životopisný film Šarlatán režisérky Agniezsky Holland.

Finálne nominácie vo všetkých kategóriach sa budú vyhlasovať 15. marca. Slávnostné udeľovanie 93. výročných Cien Akadémie je zatiaľ naplánované na nedeľu 25. apríla.

https://variety.com/2021/film/news/oscars-shortlist-2021-makeup-visual-score-song-international-documentary-1234904174/