TV projekty

To sú veci

2021

Réžia : Zoja Zupková

Televízna relácia pre deti od 4 rokov.

 

Projekt je postavený na inšpiratívnej tvorivej individualite bábkara, ktorý vo svojom prostredí na základe určitého podnetu či situácie vytvára z bežných objektov / vecí , ktoré sa nachádzajú v určitom priestore  či v prírode postavy ( zvieratá, ľudí, fantastické bytosti atp.) na princípe divadla predmetov.

 Tieto postavy sa stávajú aktérmi krátkeho príbehu – známej pôvodnej ľudovej rozprávky a rozprávok z celého sveta v klasickej či modifikovanej verzii, so zachovaním základného motívu resp. morálneho odkazu s vtipnou pointou previazanou s realitou /situáciou v priestore.

Babkoherec : Matej Valašík

Koprodukčný partner a vysielateľ : Rozhlas a televízia Slovenska

Termín vysielania: jeseň/zima 2021

 

Ostrovy

2022

Réžia : Jana Bučka, Miriam Petráňová, Andrej Kolenčík

Dokumentárny cyklus o nezávislých kultúrnych centrách na Slovensku.

 

Koprodukčný partner a vysielateľ : Rozhlas a televízia Slovenska

Termín vysielania: jar 2022

 

Storočnica SND

2020

Réžia : Peter Hledík, Jana Durajová

Desaťdielna dokumentárna esej o histórii Slovenského národného divadla.


Je čas a sú miesta, kedy a kde sa nemôžu odohrávať malé príbehy. Tak, ako roky po skončení prvej svetovej vojny, roky, keď vznikala nová republika, tak aj stred Európy, mesto pár kilometrov od Viedne, boli a sú kulisami veľkých historických, spoločenských, kultúrnych i ľudských osudov a drám. Uprostred Bratislavy stojí budova, ktorej dejiny siahajú až do roku 1776, keď  gróf Juraj Csáky dal postaviť mestské divadlo. Tu otvorili v roku 1886 novú budovu a  od roku 1920 je táto výrazná stavba sídlom SND. Divadla, ktoré je dejiskom i kulisou i svedkom drámy i absurdity cesty národa všetkými peripetiami vývoja, od jeho zrodu, od nádejí prvej republiky, cez Slovenský štát, svetovú vojnu, násilný vznik socializmu v Československu, cez vydýchnutie koncom šesťdesiatych rokov, okupáciu, normalizáciu, zamatovú revolúciu, rozdelenie štátu a až po históriu posledných rokov. Každá etapa vývoja mala svoj obraz v kultúre, ktorá sa koncentrovala aj v činnosti divadla.


Koprodukčný partner a vysielateľ : Rozhlas a televízia Slovenska

Termín vysielania : jeseň 2020

Film vznikol s podporou Audiovizuálneho fondu

Spektrum vedy / Spectrum of Science

2012

Réžia: Peter Hledík, Dušan Bustin, Jana Mináriková, Viktor Csudai


Cyklus televíznych dokumentov o práci a úspechoch slovenských vedcov a o ich mimoriadnych objavoch. V spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií, Slovenskou akadémiou vied a Slovenskou televíziou.

Deti o deťoch / Children about children

2019

Réžia: Jaroslav Vojtek


11-dielny dokumentárny cyklus približujúci pohľad dnešných detí na seba a svet okolo nich. Cieľom tvorcov tohto dokumentárneho cyklu je otvoriť nové dimenzie tým, ktorí o dnešných deťoch stratili dobrú mienku alebo si o nich ešte nič nemyslia.

Nie si sám / You're not alone

2011

Réžia: Jaro Vojtek, Tereza Nvotová, Jarmila Buzková, Tina Diosi


Dokumentárny cyklus o realite slovenského muža.

Elixír / potion

2011

Réžia: Peter Sedlák, Jarmila Mančušková


Magazín pre seniorov i neseniorov a ich rodiny. Moderuje Ivo Heller.

Nie si sama / You are not alone

2006

Réžia: Miriam Petráňová, Laura Paššová, Slávo Šiška, Laura Siváková, Tina Diosi, Peter Kerekes, Mira Fornayová, Stanislav Párnický


16-dielny dokumentárny cyklus relácií o ženách pre ženy.